Міська громада
Громадські організації
Політичні партії
Мас медіа
Відомі особистості
  Підприємства та бізнес
Бізнес-інформація
Підприємства міста
Банки
Інвестиційний паспорт міста
  Гуманітарна сфера
Освіта
Культура
Охорона здоров'я
Спорт
  Сервіс та відпочинок
Готелі
Ресторани, кафе
Транспорт
Розважальні комплекси
  Спілкування
Форум
Міські оголошення
Робота
Довідка
Новини
місто Броваримісто Бровари  
Візитівка міста
Символіка міста
Історія міста
Мер міста
Міста-партнери
Фотогалерея
Офіційні новини

01.10.2013
В Броварах прошло заседание по делу двух милиционеров, которые упустили Мельника

Вчера, 29 сентябр, в Броварах прошло ключевое заседание по делу двух милиционеров, которые, по версии следствия, из-за своей халатности прозевали побег из под домашнего ареста скандального «налогового» ректора Петра Мельника (милиционерам грозит до 5 лет).

Докладніше...
30.09.2013
Суд над милиционерами в Броварах

Дело в отношении двух правоохранителей, обвиняемых в халатности, из-за которой сбежал из-под домашнего ареста экс-ректор Петр Мельник, будет рассматривать Броварской горрайонный суд.

Докладніше...
21.09.2013
В Броварах ушел под воду частный сектор

В Броварах люди страдают из-за постоянных дождей, которые в последние несколько дней дожди почти не прекращаются Поэтому вода начала накапливаться, пока не затопила дворы в частном секторе города.

Докладніше...
19.09.2013
Организатор броварского подпольного игорного клуба оказался на скамье подсудимых

Прокуратура Киевской области направила в суд обвинительный акт в отношении мужчины, который организовал игорный бизнес в пригороде столицы.

Докладніше...
17.09.2013
Под Броварами отпраздновали столетие первого киевского аэродрома

Здесь базировалась третья авиационная рота, где служил капитан Петр Нестеров, который первым в мире исполнил «мертвую петлю».

Докладніше...
 Бровари : В’ячеслав Чорновіл: «дай боже нам любити Україну понад усе»     27.12.2012

Виповнилося 75 років від дня народження одного з найвидатніших борців за незалежність України, голови Народного руху України В’ячеслава Максимовича Чорновола.

В його офіційній біографії зазначено: «Місце народження – село Ярки Звенигородського району Черкаської області. Місце смерті – місто Бориспіль Київської області». Так сталося, що саме в Борисполі закінчився життєвий шлях Великої Людини. В’ячеслав Максимович неодноразово бував на Бориспільщині, зустрічався з мешканцями райцентру й сіл району, допомагав їм і словом, і ділом.

Мешканці Вишеньок і Гнідина добре пам’ятають, що коли вони вели кількарічну боротьбу з владою за своє законне право на володіння заливними придніпровськими луками, з яких годувалася їхня худоба, восени 1996 року на сільське віче приїхав В’ячеслав Чорновіл і таки значно допоміг селянам відстояти свою правду.

А ще бориспільці пам’ятають велелюдну зустріч із В’ячеславом Максимовичем у великій залі міськради. На жаль, менталітет совка ще присутній у певної частини бориспільців. Так, на початку дев’яностих деякі особи з цієї категорії населення вперто поширювали плітки, нібито Чорновіл має великий бізнес, садиби, на що В’ячеслав Максимович власноручно написав на листку паперу, що ні бізнесу, ні садиб у нього немає. Той коротенький лист до бориспільців і нині зберігається у місцевому історичному музеї.

Коли вже вранці наступного дня після загибелі Чорновола бориспільці називали це ім’я з сумом і повагою, совки з неприхованою байдужістю, а то й радістю почали висловлюватися з приводу його смерті. На власні очі й вуха бачив і чув, як пиката молодиця, що торгувала на базарі біля «Супутника», коментувала своїй сусідці: «А мені той Чорновіл по барабану». Хто зна, знала чи ні вона, що саме Чорновіл півтора роки тому пішов просити голову облдержадміністрації Засуху, аби той натиснув на бориспільську владу, щоб та не розганяла цей же базар, з якого мали заробіток кілька сот бориспільців. І базар тоді не розігнали.

А року Божого 1992-го місяця червня великосонячного дня 21-го сучасні нащадки Українського козацтва під проводом Гетьмана В’ячеслава Чорновола у Переяславі на тому ж самому місці зреклися ганебної присяги під назвою «Переяславська Рада» на вірність Москві.

«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши», — цей вислів В’ячеслава Максимовича викарбувано на його пам’ятнику в столиці України. Фізично Чорновола ми не вберегли, втратили. Але справа, за яку він віддав своє життя, буде жити.

В’ячеславу Максимовичу Чорноволу в Україні встановлено декілька пам’ятників, на його честь названо вулиці, площі, навчальні заклади. А що ж у Борисполі, місті, в якому фактично було поставлено останню крапку його звитяжної біографії? А нічого. Зате повно вулиць, які до цього часу носять ім’я російських шовіністів і радянських комуністичних катів. Усі роки після його смерті ми відчуваємо, яку людину втратили і як бракує нам її. Якби вона була жива, можливо, не було б вакханалії, перефарбованої компартноменклатурщини, яка домінує протягом усього часу незалежності. Нема потреби вишукувати пафосні слова про Чорновола. Різні політики прийшли і зійдуть з української арени, про них забудуть, а Чорновіл залишиться в пам’яті вічно. Він мріяв не про таку Україну, якою ми бачимо її згодом. Не за таку Батьківщину він жертвував своїм життям.

Цю людину на зламі всеукраїнської історії наприкінці минулого століття й на початку нового найбільше боялися вороги України. Дійшло навіть до такого маразму конаючої комуністичної влади, що газета «Правда Украины» 1989 року начебто з вуст громадян Звенигородщини заявила, мовляв, вони проклинають і зрікаються Чорновола і більше не вважають його своїм земляком. Але незручно його було діставати ворогам української незалежності, бо він – не західняк-«бандерівець», а народжений і вирощений у Східній Україні.

Постає питання: як можна сприймати те, що в переліку Героїв України поряд із Чорноволом опинилися відверті вороги України і державні злочинці, прізвища яких добре відомі? В’ячеслав Максимович не став президентом України, але став її національним героєм. Він загинув на шляху до тієї, іншої України, за яку платив здоров’ям і життям. Про В’ячеслава Чорновола написано і ще напишуть багато книжок. Читаймо його статті й інших авторів про нього уважно, з олівцем – і ми багато що переосмислимо. І в багатьох випадках знайдемо відповідь на питання, як жити далі, куди прямувати, чого остерігатися. Чорновіл ніколи не співав з чужого голосу, нікому не підспівував, говорив те, що думав, і думав те, що говорив. Він був і залишиться борцем проти всього, що гальмувало і гальмує шлях до справжньої демократичної незалежної України, до Моральної Людини, до Бога.

За матеріалами  i-visti.com 

Загрузка...

 Міські новини
 
18.10.2016
Олег Соскин: Кличко обманщик. Киевляне сидят без тепла
На улице Олеся Гончара Шевченковского района до сих пор не включили отопление. Часть домов замерзает. Кличко только и умеет ломать ларьки и рестораны, а квартиры обогреть не может.
Докладніше...
31.03.2016
ОГОЛОШЕННЯ Здійснюємо набір випускників 9-11 класів на 2016-2017 н.р. для навчання в Європі
Інститут трансформації суспільства реалізує освітній проект по навчанню української молоді в навчальних закладахСловаччини та Польщі. Проект направлений на здобуття сучасної конкурентноздатної освіти  молоддю України. Набір до університетів Польщі і Словаччини проводиться серед випускників загальноосвітньої школи. Для випускників 9-10 класів є пропозиції щодо навчання в гімназіях та технікумах для здобуття середньої та середньо-спеціальної освіти.    
Докладніше...
11.03.2016
Монографія О.І. Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України"
Пропонуємо ознайомитися з монографією Олега Соскіна, директора Інституту трансформації суспільства, професора Національної академії управління, Голови Української Національної Консервативної партії.  
Докладніше...
13.03.2014
Сапожко втретє пішов у відпустку – знову до кінця тижня

Після умовного затишшя у броварському “білому будинку”, яке панувало там минулого тижня, ранок 11 березня почався активно.

Докладніше...
11.03.2014
В Броварах двічі вшанували пам’ять Тараса Шевченка

9 березня в Броварах відбулись урочисті заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Докладніше...