Ярмарки вакансій та професій / Життя міста

20.09.2013 20:39

URL оригіналу: http://brovary.osp-ua.info/news/single-71428.html

У Броварському міськрайцентрі зайнятості відповідно до плану проведення масових заходів 19 вересня 2013 року проведено Ярмарок вакансій та Ярмарок професій.

 

 

 

 

 

 

 

Ярмарок вакансій – захід у центрі зайнятості традиційний і завжди викликає зацікавленість  роботодавців та бажання приймати в ньому участь. Представники підприємств – учасники Ярмарку творчо підійшли до участі в заході, розмістивши продукцію, інформаційні матеріали, проспекти, буклети про свої підприємства. Жваво рекламували військову службу за контрактом військові частини та військовий комісаріат. Підприємство поліграфії  розмістили свою продукцію та актуальні вакансії. Представники підприємств були зацікавленні у залученні шукачів роботи до тимчасової зайнятості, пропонувалися зручні режими та гнучкі графіки роботи, достойний рівень заробітної плати.

Ярмарок відкрив директор Броварського міськрайонного центру зайнятості Вітер Максим Кононович, який звернув увагу на актуальність проведення такого заходу, побажав жителям міста  та району, які шукають роботу або бажають змінити її, знайти своїх роботодавців. В цей день центр зайнятості відвідали також соціальні партнери центру зайнятості: представники управління соціального захисту населення Броварської міської ради та районної адміністрації.У Ярмарку вакансій прийняли участь 28 представники роботодавців Броварського регіону та міста Києва, які запропонували близько 210 вакансій у галузях   виробництва, транспорту, торгівлі, надання послуг з охорони,  зв’язку,  освітніх послуг, сільського господарства,  та інших галузях. На Ярмарку були представлені вакансії як за робітничими професіями слюсарі, пресувальники, електрозварники, водії, продавці продовольчих та непродовольчих товарів так і для економістів, бухгалтерів, юристів,  інженерно-технічних працівників, фахівців з обліку та підтримки продажу, страхових агентів, вчителів, психологів тощо.
В ході заходу представники підприємств проводили співбесіду з претендентами на вільні місця, зацікавлювали  їх умовами праці та відпочинку, соціальними пільгами і гарантували достойний  рівень заробітної плати. Представниками  центру зайнятості були створені всі умови для того, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися та задовольнити свої потреби. На сьогоднішній день для роботодавців основними критеріями для відбору працівників  залишаються кваліфікація, досвід.

Учасники Ярмарку мали можливість ознайомитись з інформаційними стендами, на яких детально висвітлюється інформація про послуги державної служби зайнятості та отримати консультації спеціалістів центру зайнятостіі.
Крім того, під час заходу спеціалісти центру зайнятості провели семінар із загальних питань зайнятості який присвячений реалізації завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання. В семінарі взяли участь понад 30 мешканців регіону.

Загалом Ярмарок відвідали понад 690 шукаючих роботу безробітних громадян та близько 200 осіб з числа зайнятого населення. Всі вони мали можливість провести співбесіду з представниками роботодавців щодо подальшого працевлаштування. Але чимало роботодавців використовують у підборі персоналу конкурсний відбір, тобто буде ще одна зустріч з кандидатами на працевлаштування, але вже безпосередньо на виробництві, де вони пройдуть співбесіду з керівниками підприємства. За попередніми даними запрошення на роботу під час  Ярмарку отримали близько 40 осіб.
В ході проведення заходу проводилося анкетування підприємств, установ, організацій щодо можливостей стажування молоді на підприємствах та потребу в IT –фахівцях.

Як завжди при завершенні Ярмарку проводилося підведення підсумків, на яких звучали слова вдячності, висловлювалися побажання та пропозиції до проведення заходу, що ще раз підтвердило доцільність проведення подібних заходів для всіх учасників.  

На підведенні підсумків роботи Ярмарку директор центру зайнятості подякував представникам роботодавців, представникам засобів масової інформації, соціальним партнерам за підтримку і тісну співпрацю. Учасники Ярмарку залишилися задоволені організацією та проведенням заходу.

Такий захід виконує функцію підвищення соціальної активності, незайнятого населення, направляє цю активність на пошук людиною свого місця в суспільстві.
З 13-оо розпочав свою роботу Ярмарок професій, який відкрив директор центру зайнятості, звернув увагу на актуальність проведення такого заходу, побажав учням міста та району, які завітали до центру зайнятості на захід відповідально поставитися до участі в ньому та ширше ознайомитися з навчальними закладами, студентами яких вони можуть стати в майбутньому. Ознайомивши присутніх з ситуацією на ринку праці області, розповів про роботу обласної служби зайнятості та побажав тим, хто знаходиться перед вибором професії обрати ту, з якою молода людина буде успішною.
Крім того в Ярмарку прийняли участь соціальні партнери - представники управління  соціального захисту населення Броварської міської ради та районної адміністрації, представники відділів освіти.
На Ярмарку були широко представлені інформаційні матеріали щодо підготовчих курсів, умов навчання, перспективних спеціальностей, наявних факультетів та вартості навчання в учбових закладах.
Постійними учасниками Ярмарку серед навчальних закладів, є звичайно, навчальні заклади місцевої бази – Броварський професійний ліцей, Броварське навчально-виховне об’єднання, Економіко-технологічний університет та 35 навчальних закладів м.Києва.

Для  всіх  присутніх представники Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» та Київського національного університету імені Тараса Шевченка презентували відео фільми про навчальні заклади.
Запрошені учні випускних класів та їх батьків, випускники навчальних закладів мали змогу зорієнтуватися у світі професій, отримати інформацію про навчальні заклади, умови навчання та його вартість.

 Навчальні заклади намагались донести, що Ярмарка професій – це  хороший шанс для молоді зорієнтуватися у світі професій для того, щоб вибрати для себе одну, реалізувавши таким чином свою мрію. На заході учасники ознайомились з описами професій, які є актуальними на ринку праці, паспортами ринкоутворюючих підприємств, у яких є потреба в працівниках, паспортами навчальних закладів області та центрів професійно-технічної освіти ДСЗУ, різноманітними інформаційними матеріалами служби зайнятості.
   Всього у Ярмарку професій взяли участь 608 майбутніх випускників шкіл міста Бровари та Броварського району, з них 416 – випускників 9-х класів, 235– учні 10-11-х класів.

 На підведенні підсумків роботи Ярмарку директор центру зайнятості подякував представникам навчальних закладів,  соціальним партнерам за підтримку і тісну співпрацю.

 Учасники Ярмарку залишилися задоволені організацією заходу та виявили бажання в подальшому приймати участь у таких заходах, тому що проведення таких заходів допомагає молоді обрати професію, актуальну на ринку праці, реалізувати свої творчі та професійні здібності.

Джерело: Бровары