ЗНО: перевірка знань і нервів / Життя міста

21.06.2013 18:16

URL оригіналу: http://brovary.osp-ua.info/news/single-68200.html

 

Відшуміли у Броварах випускні бали, і вчорашні одинадцятикласники рушили у доросле життя. Почалося воно із ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання), яке колись для нас було вступними екзаменами у ВНЗ. Чимало випускників вирішили перевірити свої знання, однак без нервових перевантажень вся ця процедура не обходиться.

Ще до 3 червня, відколи і почалися перші іспити, кожному, хто зареєструвався на здачу ЗНО, повинно було прийти поштою запрошення-перепустка, у якій зазначено місце і час пункту тестування. Однак такі перепустки отримав не кожен. Тож декому доводилося шукати свої координати у мережі Інтернет та роздруковувати потрібну інформацію.

Своєчасне прибуття до пункту тестування також відігравало неабияку роль. Адже тим абітурієнтам, які з 10.15 до 10.50 не з’являлися у зазначеному місці, відмовляли у проходженні ЗНО. Обов’язковим також стало написання відповідей лише чорною пастою. Тож напередодні тестувань учням довелося оббігати чимало магазинів та відділів канцтоварів.

Уже при вході до пункту тестування кожен абітурієнт повинен знайти у списках своє прізвище, де зазначена аудиторія, номер сертифіката та номер робочого місця, де відбуватиметься тестування. Коли учень сяде не на своє місце, то це може призвести до анулювання результатів ЗНО.

Про те, що мати при собі будь-які засоби зв’язку, мобільні телефони, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації (навіть вимкнені), друковані і рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування, заборонено, учні завчасно знали. Адже це призводить до позбавлення права на продовження роботи над тестом та анулювання результатів.

Також у правилах зазначалося, що під час проведення тестування в аудиторіях пункту тестування працівником Державної служби охорони за допомогою металодетекторів може здійснюватися контроль за дотриманням абітурієнтами вимоги щодо заборони мати при собі пристрої та матеріали, що не передбачені процедурою тестування.

Саме такий інцидент і стався у одній із броварських шкіл. Під час ЗНО з хімії, коли у класі панувала тиша, до одного з кабінетів із шумом зайшло троє кремезних чоловіків. Один із них виявився охоронцем, інший — директором навчального закладу, а третій — представником із області. Тишу порушили грізні слова: «Закрили усі свої зошити, відклали їх у бік. А тепер усі встали, вийшли із-за парт та підняли руки на ширину плеч!». Так розпочалася процедура перевірки з металошукачем. Кожну дитину просканували, як злочинця. У однієї з абітурієнток знайшли вимкнений телефон, що був у кишені. Її вигнали з аудиторії, позбавивши права цьогоріч продовжувати проходження ЗНО.

Так, я за те, аби діти вступали у ВНЗ, користуючись тими знаннями, що були здобуті під час навчання у школі. Та чи можна так бездушно травмувати юнацьку психіку? І чи можна після того сканування сісти і у короткий термін оговтатися та продовжити відповідати на питання, що такі важливі для подальшого навчання? Ще попереду залишилася чимала частина тестувань, яка триватиме до 27 червня. Хочеться побажати уже тепер абітурієнтам вдалого складання ЗНО та не такого жорстокого сприйняття дорослого життя, як було їм показано під час перевірки металошукачем.

Новини Лівобережжя