Новий пам’ятник видатному лікарю у Броварах / Життя міста

21.05.2013 16:49

URL оригіналу: http://brovary.osp-ua.info/news/single-66670.html

Під час травневих свят на могилі видатного лікаря, засновника першої лікарні у Броварах Ісаака Фельдмана встановили новий пам’ятник. Роботи із упорядкування два місяці тому взяла на себе міська влада та виконала їх у обіцяний строк. Поховання Фельдмана та його сестри Олени Павлової, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році, розміщене на Старому кладовищі у Броварах на вул. Кірова.

Пам’ятник виготовлений із чорного каменю. На ньому викарбувано портрет Фельдмана, прізвище та ініціали, а також напис «Видатний лікар та засновник лікарні у м. Бровари».

До речі. Ісаак Лазарович Фельдман — відомий у Броварах лікар, що 1911 року відкрив у нашому місті першу лікарню на 10 ліжок, яку вже за радянських часів у 1936 році було розширено до 25 ліжок. Невеликий колектив, очолюваний Фельдманом, обслуговував не лише Бровари, але й прилеглі села. У ніч з 11 на 12 грудня 1942 року лікаря було розстріляно. На сьогодні у Броварах на честь Фельдмана названо вулицю та встановлено пам’ятну дошку на будівлі Центральної дитячої районної лікарні на вул. Кірова, 47, де свого часу працював видатний лікар.

Новини Лівобережжя