Страйк на підприємстві у Броварах / Життя міста

31.01.2013 21:48

URL оригіналу: http://brovary.osp-ua.info/news/single-62709.html

Протест. Працівники ТОВ «Чисті матеріали» у неділю, 27 січня 2013 року, розпочали безстроковий страйк та повністю зупинили роботу всього підприємства.

Робітники незадоволені умовами праці на виробництві і вимагають невідкладного укладання колективного трудового договору між підприємством та трудовим колективом, який має врегулювати відносини між працівниками та роботодавцем. Про проведення страйку керівництво підприємства було попереджено за тиждень – 19 січня 2013 року, однак жодних реальних кроків або переговорів за цей час не відбулося. Для проведення переговорів зі страйкарями з Козелецького району терміново був викликаний генеральний директор ТОВ «Чисті матеріали» Сергій Кузьмєнков. Керівник підприємства підтвердив, що, дійсно, останнім часом трапляються затримки виплати заробітної плати, не виплачуються аванси, але це тимчасове явище, викликане затримками у поверненні ПДВ з боку держави. Він пообіцяв, що у лютому такої проблеми вже не буде. 

Також Сергій Михайлович звернув увагу на те, що оплата на підприємстві відбувається згідно з обсягом виготовленої продукції, тому понаднормовий час автоматично передбачає більшу кількість продукції і вищу зарплату. Робітники не погоджуються, адже вони фізично не завжди встигають відновити сили.

Незважаючи на велику кількість пилу в повітрі, Кузьмєнков зауважив, що СЕС умови виробництва не визнала шкідливими (при правильному дотриманні технологічних процесів), тому надбавки за це не передбачено. Хоча 2 додаткових дні до відпустки працівники все ж отримують. 

Керівник підприємства звернувся до працівників з проханням припинити страйк і повернутися до роботи. Він запевнив, що вже на початку наступного тижня страйкарям буде надано для ознайомлення проект колективного трудового договору, а 4 лютого на підприємстві буде власник Родіон Могилевський, який зараз перебуває в Чикаго, тому не може швидко відреагувати. Переговорний процес тривав більше двох годин, але консенсусу так і не було досягнуто. Працівники наслухались вже достатньо обіцянок, а тому сказали, що роботу підприємства буде відновлено лише після того, як буде підписано колективну трудову угоду, яка враховуватиме права колективу.

За матеріалами i-visti.com